Low Price JA JAM66D42 MB 580-605W Half-Cell N-Type Bifacial Polycrystalline Silicon Solar Panel 23.4% Efficiency 182mm
Key Attributes
| Cellsize | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, N-TYPE, TOPCON |
| Panel Efficiency | 23.4% | Place of Origin | ANHU CHINA |
| Pane Dimensions | 2278*1134*30mm (89.69*44.65* 1.18in) | Brand Name | JA |
| Model Number | JAM66D42 MB580-605W | Junction Box | IP68,3diodes |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy | Connector | QC4.10-351/MC4-EVO2A |
| Front Glass/Back Glass | 2.0mm/2.0mm | Cable | 4.0mm²(IEC),12AWG |
| No.of cells | 132(6*22) | Application | Commercial, Industrial, Home |
| Weight | 31.8kg | Warranty | 30 Years |
| Packaging Configuration | 36pcs/Pallet, 720pcs/40HQ Container | ||
Product Parameters
| OPERATING CONDITIONS | |
| Maximum System Voltage | 1500V DC |
| Operating Temperature | -40’C~+85°C |
| Maximum Series Fuse Rating | 30A |
| Maximum Static Load, Front* | 5400Pa(112 lb/ft2) |
| Maximum Static Load, Back* | 2400Pa(50 lb/ft2) |
| NOCT | 45士2°C |
| Bifaciality | 80%士5% |
| Safety Class | Class ll |
| Fire Performance | UL Type 29/class C |
Related Products















