Factory Price New Stock Bifacial Solar Panel Dual Glass JA JAM72D42 LB 625-650W N-Type 23.3% Efficiency 182mm Cell Size
Key Attributes
| Cell size | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, N-TYPE, TOPCON |
| Panel Efficiency | 23.3% | Place of Origin | ANHU CHINA |
| Panel Dimensions | 2465 ± 2mm*1134 ± 2mm*30 ± 1mm | Brand Name | JA |
| Model Number | JAM72D42LB625-650W | Junction Box | IP68,3diodes |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy | Connector | QC4.10-351/MC4-EVO2A |
| Front Glass/Back Glass | 2.0mm/2.0mm | Cable | 4.0mm²(IEC),12AWG |
| No.of cells | 144(6*24) | Application | Commercial, Industria, Home |
| Weight | 34.6kg | Warranty | 30 Years |
| PackagingConfiguration | 36pcs/Pallet, 720pcs/40HQ Container | ||
Product Parameters
| Cell | Mono |
| Weight | 34.6kg |
| Dimensions | 2465±2mm×1134±2mm×30±1mm |
| Cable Cross Section Size | 4mm²(IEC),12 AWG(UL) |
| No.of cells | 144(6×24) |
| Junction Box | IP68,3 diodes |
| Connector | QC4.10-351/MC4-EVO2A |
| CableLength (IncludingConnector) | Portrait:300mm(+)/400mm(-) Landscape:1500mm(+)/1500mm(-) |
| Front Glass/Back Glass | 2.0mm/2.0mm |
| Packaging Configuration | 36pcs/Pallet,576pcs/40HQ Container |
Related Products















