Wholesale for Hi-MO7 LR7-72HGD 585-620M N-Type Monocrystalline Silicon Solar Panel 23.1% Efficiency Half-Cell Anodized
Key Attributes
| Cell size | 144(6*24) | Type | Half-Cell |
| Panel Efficiency | 23.1% | Place of Origin | Jiangsu,China |
| Panel Dimensions | 2382*1134*30mm (93.78*44.65* 1.18in) | Brand Name | LONGI |
| Model Number | Hi-MO7 LR7-72HGD 585-620M | Product Name | Longi Hi-MO7 LR7-72HGD 585- 620M |
| Type | Monocrystalline Silicon | Frame | Anodized aluminum alloyframe |
| Weight | 33.5kg | No.of cells | 144(6*24) |
| Junction Box | IP683 Diodes | Keyword | Pv Module |
| OEM Order | Acceptable | Application | Solar Power System |
Parameter
| Product Name | Hi-MO7 LR7-72HGD 585-620W |
| Layout | 144(6×24) |
| Junction box | IP68, 3 diodes |
| Output Cable | 4mm2 , +400, -200mm/±1400mm length can be customized |
| Glass | Dual glass, 2.0+2.0mm heat strengthened glass |
| Frame | Anodized aluminum alloy frame |
| Weight | 33.5kg |
| Dimension | 2382×1134×30mm |
| Packaging | 36pcs./pallet 144pcs./20GP 720pcs./40 HC |
Related Products














