Longi Himo 9 Solar Panels 630W 640W 635W 645W 650W 655W 660W Mono Bifacial Solar Panels N Type Paneles Solares
Key Attributes
| Cellsize | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, N-TYPE, BIPV |
| Panel Efficiency | 24.4% | Place of Origin | China |
| Panel Dimensions | 2382*1134*30mm (93.78*44.65* 1.18in) | Brand Name | Longi |
| Model Number | LR7-72HYD 620-650W | Application | Home Commercial Solar System |
| qty in pallet | 36pcs | qtyin a 40HQ Container | 720pcs |
| Weight | 33.5kg | Keyword | High Efficiency Solar Panel |
| Warranty | 30years | ||
Parameter
| item | value |
| Brand Name | Longi |
| Model Number | LR7-72HYD 625-650W |
| Place of Origin | China, jiangsu |
| Cell size | 182mmx182mm |
| Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, N-TYPE, BIPV |
| Panel Dimensions | 2382*1134*30mm |
| Panel Efficiency | 24.4% |
| Warranty | 30years |
| Application | Home Commercial Solar System |
| qty in pallet | 36pcs |
| qty in a 40HQ Container | 720pcs |
| Weight | 33.5kg |
| Keyword | High Efficiency Solar Panel |
Related Products













