Longi Hi-mo X10 Lr7-60hvh 535~560m Mono Facial Solar Panel 540w 550w Mono Single Glass Solar Panels
Key Attributes
| Cell size | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | N-TYPE, TOPCON, Single glass |
| Panel Efficiency | 24.8% | Place of Origin | Anhui,China |
| Panel Dimensions | 1990*1134*30mm (78.35*44.65*1.18in) | Brand Name | LONGi |
| Model Number | GP-LGX10-560W | Product Name | LONGi N-type Solar Panel |
| No.of cells | 120 | Weight | 25.3kg |
| Glass | Single gass 3.2mm coated tempered glass | Frame | Anodized Aluminium Alloy |
| Junction Box | IP68 Rated | Output Cable | 4mm2 , +400, -200mm/±1400mm length can be customized |
| Maximum System Voltage | DC1500V(IEC) | Maximum Series Fuse Rating | 25A |
Parameter
| Cell Type | N- type Mono-crystalline |
| No. of Cells | 120(6×20) |
| Junction Box | IP68 |
| Output Cable | 4mm2 , +400, -200mm/±1400mm length can be customized |
| Glass | Single glass 3.2mm coated tempered glass |
| Frame | Anodized aluminum alloy frame |
| Weight | 25.3kg |
| Dimension | 1990×1134×30mm |
| Packaging | 36pcs per pallet / 180pcs per 20’GP / 792pcs per 40’HC |
Related Products















