Jinko Tiger NEO N-Type Solar Panel Topcon 600W-630W Bifacial Panel with Glass Front Cover and Aluminium Frame OEM Power
Key Attributes
| Cell size | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, N-TYPE, TOPCON |
| Panel Efficiency | 23.14% | Place of Origin | China |
| Pane Dimensions | 2465*1134*30mm (97.05*44.65* 1.18in) | Brand Name | Jinko |
| Model Number | JKM-66HL4M-BDV | Type | Mono N-TYPE Solar Panel |
| Weight | 32.4kg | Front Glass | 2.0mm |
| Back Glass | 2.0mm | Frame | Anodized Aluminium Alloy |
| Junction Box | IP68 Rated | Packaging | 720pcs/40’HQ Container |
| Certificate | CE TUV | Warranty | 30 years |
Parameter
| item | value |
| Brand Name | Jinko |
| Model Number | JKM605-630 N-66HL4M-BDV |
| Place of Origin | China |
| Cell size | 182mmx182mm |
| Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, N-TYPE, TOPCON |
| Panel Dimensions | 2465*1134*30mm |
| Panel Efficiency | 23.14% |
| Certificate | CE TUV |
| Warranty | 30 years |
| Type | Mono N-TYPE Solar Panel |
| Weight | 32.4kg |
| Front Glass | 2.0mm |
| Back Glass | 2.0mm |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy |
| Junction Box | IP68 Rated |
| Packaging | 720pcs/ 40’HQ Container |
Related Products












