jinko Monocrystalline Pv Module 570w 575w 580w 585w 590w Solar Sheets jinko tiger Neo N-type Bificial Solar Panel Price
Key Attributes
| Cell size | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, N-TYPE, TOPCON, BIPV |
| Panel Efficiency | 22.84% | Place of Origin | China |
| Panel Dimensions | 2278*1134*30mm (89.69*44.65* 1.18in) | Brand Name | Jinko |
| Model Number | JKM570-590N-72HL4-BDV | Weight | 31kg |
| Front Glass | 2.0 mm, High Transmission, Low Iron, Tempered Glass | Frame | Anodized Aluminium Alloy |
| Junction Box | IP68 Rated | Cell Type | N-type Monocrystalline |
| Application | Solar Power System; Commercial;Home | Packaging | 36pcs/Pallet; 720pcs/ 40’HQ Container |
Parameter
| item | value |
| Brand Name | Jinko Solar |
| Model Number | JKM570-590N-72HL4-BDV |
| Place of Origin | China jiangsu |
| Cell size | 182mmx182mm |
| Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, HJT, N-TYPE, TOPCON |
| Panel Dimensions | 2278*1134*30mm |
| Panel Efficiency | 22.84% |
| Warranty | 30 years |
| Application | Solar Power System |
| Weight | 31kg |
| Junction Box | IP68 Rated |
| Packaging | 36pcs/ Pallet;720pcs/ 40’HQ Container |
Related Products












