Jinko Solar Panel Tiger Neo N-type Black Frame Pv Module 425W 430W 435W 440W 445W 450W Solar Panel Jinko
Key Attributes
| Cell size | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | Half Cell,N-TYPE,TOPCON |
| Place of Origin | China | Panel Dimensions | 1762*1134*30mm (69.37*44.65*1 .18in) |
| Brand Name | Jinko | Model Number | JKM425-450N-54HL4R |
| Application | Solar Power System | Weight | 22kg |
| PackagingConfiguration | 36pcs/pallets, 936pcs/ 40’HQ Container | Cell Type | N-type Monocrystalline |
| Frame Color | Black | Certificate | CE TUV |
| Warranty | 30 years | ||
Parameter
| item | value |
| Brand Name | Jinko |
| Model Number | JKM425-450N-54HL4R |
| Place of Origin | China |
| Cell size | 182mmx182mm |
| Type | Half Cell, N-TYPE, TOPCON |
| Panel Dimensions | 1762*1134*30mm |
| Certificate | CE TUV |
| Warranty | 30 years |
| Application | Solar Power System |
| Weight | 22kg |
| Packaging Configuration | 36pcs/pallets, 936pcs/ 40’HQ Container |
| Cell Type | N-type Monocrystalline |
| Frame Color | Black |
Related Products













