Jinko Solar Panel 580w Paneles Solares 585W 600W MONO Facial N-Type PV Modules 600W Jinko Solar
Key Attributes
| Cellsize | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | Half Cell, N-TYPE, TOPCON |
| Place ofOrigin | China | Panel Dimensions | 2278*1134*30mm (89.69*44.65*1.18in) |
| Brand Name | Jinko | Model Number | JKM580-605N-72HL4 |
| Weight | 27kg | Packaging Configuration | 36pcs/pallets, 720pcs/ 40’HQ Container |
| Certificate | CE TUV | ||
Parameter
| item | value |
| Cell size | 182mmx182mm |
| Type | Half Cell, N-TYPE, TOPCON |
| Place of Origin | China |
| Panel Dimensions | 2278*1134*30mm |
| Warranty | 25 years |
| Brand Name | Jinko |
| Model Number | JKM580-605N-72HL4 |
| Weight | 27kg |
| Packaging Configuration | 36pcs/pallets, 720pcs/ 40’HQ Container |
| Certificate | CE TUV |
Related Products












