High Efficiency Longi Himo7 Solar Module 585W 590W 595W 600W 605W 610W 615W 620W Panouri Photovoltaic Longi Solar Panel
Key Attributes
| Cellsize | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, IBC, N-TYPE, TOPCON,BIPV |
| Panel Efficiency | 23% | Place of Origin | China |
| Panel Dimensions | 2382*1134*30mm (93.78*44.65* 1.18in) | Brand Name | Longi |
| Model Number | LR7-72HGD 585-620W | Packing | 36pcs/pallet; 720Pcs/40’Container |
| Glass | Dual Glass,2.0+2.0mm | Weight | 33.5kg |
| Certificate | TUV/CE/CEC/ISO | ||
Parameter
| item | value |
| Brand Name | Longi |
| Model Number | LR7-72HGD 560-590M |
| Place of Origin | China Jiangsu |
| Cell size | 182mmx182mm |
| Type | N-TYPE,TOPCON, Half Cell, BIPV, Bificial |
| Panel Dimensions | 2382*1134*30mm |
| Panel Efficiency | 23% |
| Certificate | CE TUV |
| Warranty | 30 years warranty |
| Type | Monocrystalline Silicon |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Weight | 33.5kg |
| Packing | 36piece/Pallet; 720piece/40HC |
Related Products











