High Efficiency Jinko Solar Panels Tiger Neo N-type Photovoltaic 585W 575W 580W 590W 600W Solarpanel Mono Bificial Solar Panel
Key Attributes
| Cellsize | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, HJT, N-TYPE, TOPCON, BIPV, Dual Glass |
| Place of Origin | China | Panel Dimensions | 2278*1134*30mm (89.69*44.65*1.18in) |
| Brand Name | Jinko | Model Number | JKM-72HL4-BDV |
| Weight | 32kg | No.of cells | 144 cells |
| Junction Box | IP68 Rated | Front Glass/BackGlass | 2.0mm/2.0mm |
| Packingconfiguration | 36pcs/Pallet; 720pcs/ 40HQ Container | Keyword | pannelli solari; Solarpanel; N- type solar panels |
| Certificate | CE TUV | ||
Parameter
| item | value |
| Brand Name | Jinko Solar |
| Model Number | JKM575-600N-72HL4-BDV |
| Place of Origin | China jiangsu |
| Cell size | 182mmx182mm |
| Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, HJT, N-TYPE, TOPCON |
| Panel Dimensions | 2278*1134*30mm |
| Panel Efficiency | 22.84% |
| Warranty | 30 years |
| Application | Solar Power System |
| Weight | 31kg |
| Junction Box | IP68 Rated |
| Packaging | 36pcs/ Pallet;720pcs/ 40’HQ Container |
Related Products











