China Supplier Jinko Tiger Neo N-type All Black 430w 440w 435w 445w 450w 455w Mono Solar Panel for Solar Power System
Key Attributes
| Cell size | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | Half Cell, All Black, HJT, N-TYPE, TOPCON, BIPV |
| Place of Origin | JIANGSU | Panel Dimensions | 1762*1134*30mm (69.37*44.65*1 18in) |
| Brand Name | Jinko | Model Number | JKM-54HL4R-B |
| OperatingTemperature | -40~+85℃ | Junction Box | IP68 Rated |
| Weight | 22kg | PackagingConfiguration | 36pcs/pallets, 936pcs/ 40’HQ Container |
Parameter
| item | value |
| Brand Name | Jinko |
| Model Number | JKM-54HL4R-B |
| Place of Origin | China |
| Cell size | 182mmx182mm |
| Type | Half Cell, All Black, HJT, N-TYPE, TOPCON, BIPV |
| Panel Dimensions | 1762*1134*30mm |
| Panel Efficiency | 22.27% |
| Warranty | 25 years |
| Application | Solar Energy System |
| Weight | 21kg |
| Junction Box | IP68 Rated |
| Packaging Configuration | 36pcs/pallets, 72pcs/stack, 936pcs/ 40’HQ Container |
Related Products












