Tongwei Solar Panel TW Solar Photovoltaic Panel with OEM Power 530W-560W Half Cell Type Glass Front Cover Pallet Packing
Key Attributes
| Cellsize | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | PERC, Half Cell, MONO |
| Panel Efficiency | 20.3~21.7% | Place of Origin | Jiangsu,China |
| Panel Dimensions | 2278±2*1134±2*35mm | Brand Name | TW Solar |
| Model Number | MAP-144-H525-560W | Glass | 3.2 mm |
| WEIGHT | 27.8kg | qty in a pallet | 31pcs |
| qty in a40HQ container | 620pcs | Certificate | CE TUV |
| Warranty | 25 Years | ||
Product Parameters
| item | value |
| Place of Origin | China |
| Jiangsu | |
| Brand Name | TW Solar |
| Model Number | MAP-144-H 525-560W |
| Cell size | 182mmx182mm |
| Type | PERC, Half Cell, MONO |
| Panel Dimensions | 2278±2*1134±2*35mm |
| Panel Efficiency | 20.3~21.7% |
| Certificate | CE TUV |
| Warranty | 25 Years |
| Glass | 3.2 mm |
| WEIGHT | 27.8 kg |
| qty in a pallet | 31pcs |
| qty in a 40HQ container | 620pcs |
Related Products












