Tongwei Dual Glass Mono Topcon&Half Cell N Type Solar Panel 700 Watt 705w 710w 715w Bificial TW Solar Panel Photovoltaic Panels
Key Attributes
| Cell size | 210mm×210mm (8.27inx8.27in) | Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, N-TYPE, TOPCON, MONO |
| Place of Origin | Jiangsu,China | Panel Dimensions | 2384*1303*33mm (93.86*51.30* 1.30in) |
| Brand Name | TW Solar | Model Number | TWMNF 66HD 695-715W |
| Application | Solar Power System | Product name | N-Type Solar Panel |
| WEIGHT | 37.9 kg | qty in a pallet | 33pcs |
| qty in a40HQ container | 594pcs | Certificate | CE TUV |
| Warranty | 30 Years | ||
Product Parameters
| item | value |
| Cell size | 210mmx210mm |
| Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, MONO, N-TYPE, TOPCON |
| Place of Origin | China |
| Panel Dimensions | 2384*1303*33mm |
| Warranty | 30 Years |
| Brand Name | TW Solar |
| Model Number | TWMNF 66HD 695-715W |
| Application | Solar Power System |
| Product name | N-Type Solar Panel |
| WEIGHT | 37.9 kg |
| qty in a pallet | 33pcs |
| qty in a 40HQ container | 594pcs |
| Certificate | CE TUV |
Related Products












