Jinko Tiger Neo 66HL5-BDV 700-720 Watt Bifacial Module N-type Solar Panel High Efficiency Solar Panel 700w 705w 710w
Key Attributes
| Cellsize | 210mm×210mm (8.27inx8.27in) | Type | PERC, Half Cell, Bifacial, Double-glass, All Black, MWT, IBC, hbc, N-TYPE, TOPCON, BIPV, Flexible, Overlapping, Foldable |
| Panel Efficiency | 22.54%-23.18% | Place of Origin | Anhui,China |
| Pane Dimensions | 2384*1303*33mm (93.86*51.30* 1.30n) | Brand Name | Jinko |
| Model Number | Tiger Neo 66HL5-BDV700-720W | ||
Product Parameters
| item | value |
| Cell size | 210mmx210mm |
| Type | N-TYPE, Double-glass, Bifacial |
| Place of Origin | China Anhui |
| Panel Dimensions | 2384*1303*33mm |
| Panel Efficiency | 22.54%-23.18% |
| Brand Name | Jinko |
| Model Number | Tiger Neo 66HL5-BDV 700-720W |
Related Products













