Hot Sale Ja Solar Full Black Mono Solar Panels 435W 440W 445W 450W 455W Pannelli Solari Bificial Photovoltaic Tiles Solarpanel
Key Attributes
| Cellsize | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, All Black, N-TYPE, TOPCON |
| Pane Efficiency | 26% | Place of Origin | Jiangsu,China |
| Panel Dimensions | 1762*1134*30MM (69.37*44.65*1 .18in) | Brand Name | JA |
| Model Number | JAM54D41LB | Application | Solar Power System |
| Junction Box | P68 Rated | Connector | MC4 Compatible Connector |
| Feature | High Efficiency Mono Solar Panel | Packaging | 936pcs/40’HQ Container |
| Weight | 22 Kg | ||
Parameter
| item | value |
| Brand Name | Ja |
| Model Number | JAM54D41 LB |
| Place of Origin | jiangsu |
| Cell size | 182mmx182mm |
| Type | Half Cell, Bifacial, Double-glass, All Black, N-TYPE, TOPCON, BIPV |
| Panel Dimensions | 1762*1134*30mm |
| Panel Efficiency | 22.8% |
| Warranty | 30 Years |
| Application | Home Commercial Solar System |
| MOQ | 36pcs/ Pallet |
| Packaging | 936pcs/ 40’HQ Container |
| Front Glass/Back Glass | 1.6mm High Transmission |
| Connector | QC4.10-351/MC4-EVO2A |
| Weight | 22kg |
Related Products










