Good Price TongWei Solar Panel 440w 430w 435w Full Black Solarpanel N Type Monocrystalline PV Modules Photovoltaic Panels
Key Attributes
| Cellsize | 182mmx182mm (7.17inx7.17in) | Type | PERC, Half Cell |
| Panel Efficiency | 22.5% | Place of Origin | Jiangsu, China |
| Panel Dimensions | 1722*1134*30mm (67.80*44.65*1 .18in) | Brand Name | TongWei Solar |
| Model Number | TWMND-54HB 420-440W | Application | Solar Home System |
| Keyword | High Efficiency Solar Panel | Weight | 20.5kg |
| Packaging | 36pcs/Palle; 936pcs/40’HQ | ||
Product Parameters
| item | value |
| Cell size | 182mmx182mm |
| Type | PERC, Half Cell |
| Place of Origin | China |
| Jiangsu | |
| Panel Dimensions | 1722*1134*30mm |
| Panel Efficiency | 22.5% |
| Warranty | 25 Years |
| Brand Name | TongWei Solar |
| Model Number | TWMND-54HB 420-440W |
| Application | Solar Home System |
| Keyword | High Efficiency Solar Panel |
| Weight | 20.5kg |
| Packaging | 36pcs/Pallet; 936pcs/40’HQ |
Related Products












