China Supplier’s High Efficiency 400W-425W PERC Transparent Glass Solar Panel Home System Half Cell Type for Residential Use
Key Attributes
| Cell size | 108(6*18) | Type | PERC, Half Cell, Overlapping |
| Panel Efficiency | 22% | Place of Origin | Jiangsu,China |
| Panel Dimensions | 1722*1134*30mm (67.80*44.65*1 .18in) | Brand Name | JA |
| Model Number | JAM54S30MR 400-425W | Product Name | JAM54S30MR400-425W China Panels Solar Supplier |
| Cell Type | Mono | Weight | 19.5kg |
| No.of cells | 108(6*18) | Junction Box | IP683 Diodes |
| Keyword | Pv Module | Solar cell | Monocrystalline Silicon Cells |
| Frame | Anodized Aluminum Alloy Frame | Application | Solar Power System |
Parameter
| item | value |
| Cell size | 108(6*18) |
| Type | PREC Single glass |
| Place of Origin | China |
| Panel Dimensions | 1722*1134*30mm |
| Model Number | JAM54S30MR 400-425W |
| Product Name | JA Solar JAM54S30MR 400-425W |
| Cell Type | Mono |
| Weight | 19.5kg |
| No. of cells | 108(6*18) |
| Glass | Single glass |
| Junction Box | IP 68 3 Diodes |
Related Products













